Er-Rabbü El-Mümît İsimlerinin Vefki

HavasHocası

Havas ilmi ile mücerrep ve rahmani çalışmalar.
Yönetici
Sahip
MOD
Ad
Emir
Soyad
Sadi

Er-Rabbü El-Mümît İsimlerinin Vefki​

Bu iki ismi şerif Allâhü zülcelal hazretlerinin rubûbiyyet alâmetlerindendir. Herkim bu iki ismi şerifi bir kaç gün boyunca abdestsiz yere basmamak şartı ile namaz ve niyazını kazaya bırakmıyarak günahlardan kaçınarak aded gözetmeksizin okumaya devam etse, bir kaç gün içinde hemen malında mülkünde hasıl olacak hayırları ve bereketleri müşahede eder. Bir diğer havvası budur ki: bu iki ismi şerifin vefkini bir ekmek üzerine yazıp dalalet üzere olan zalim bir kavme o ekmeği yedirsen Hakk tealanın emri ile filhal o kavmin kalbi ölür. Aklını yitirecek gibi olurlar. Amma sen bu ameli hakk etmeyene yapmayasın, çünki âhirette Allahü tealanın azabı şiddetli olur. Allahtan kork. Vefki şerif budur.

1658915874816.png
Ey derviş kişi bil ki: bir çok âlim Rab ismi şerifinin ismi azam olduğuna kanâat getirdiler. Çünki peygamber efendimiz hadisi şerifinde buyurdu ki: bir kimse dua ederken Yâ rabbi Yâ rabbi diyerek dua etse Elbette Hakk teâlâ o kişinin duasına karşılık verir. Bu ismi şerifin diğer havvası: bir kimse bir arabi ayın son Cumartesi günü güneş batarken bu ismi şerifin yukardaki vefkini bir taşa yazıp o taşı bir kuyuya atsa Hakk tealanın emri ile o kuyu suyunu çeker kurur. Şeyh şerefeddin bin asım hazretleri buyurdu ki: benim hakk tealadan bir hacetim olsa, Cuma günü tam taharetli ve abdestli olarak güneş batarken bu iki şerif ile dua ederim. Her nezaman da dua etti isem mutlaka duam kabul olundu.

Bu ismi şerifin diğer havvası: Ehli kerametten olan bazı kimselerden gördüm. Bunlar hadid suresinin evvelinde olan esma-i ilahiler için bir levha tertib etmişlerdi. Her ne zaman bir hacetleri olsa bu levhayı gök yüzüne kaldırıp dua ederlerdi. Dualarının hemen kabul olunduğunu mğşahede ettim. Hatta bir gün kabeyi tavaf ederken bir kadın gördüm kendinden geçmiş bir şekilde dua edeyordu. Elindede bu hatem vardı. Kadın hatemi göğe doğru kaldırıp ‘ Yâ rabbi Yâ rabbi Yâ rabbi bihâzâ vebimâ fihi minel esmâil kerimeti illâ mâ eteyteni bi rızki min gayri külfetin velâ meşakkatin innekel fe’âlu limâ teşâ’ kadın böyle dua ettikten sonra kadının üzerine gökten altın yağdını gördüm. Eğer bir kimse bu levhayı eline alıp göğe doğru kaldırıp bir kimsenin helak olmasını dilese fil hal o kimse helak olur. Azizim bu iki ismi şerifin kadri çok yücedir.

O meşhur levha-i şerif budur.

1658915908932.png

Sponsor bağlantılar: Medyum - Medyum Destek - Medyum Geylani - Astoloji