Orjinal Çevirgel Duası Okunuşu, Gideni Geri Döndüren Çevirgel Duası

Çevirgel Duası Nasıl Okunmalıdır ve Çevirgel Duası Nedir?​

Çevirgel duası, yüzyıllardır bir çok kişi tarafından okunan bir aşık etme ve geri döndürme duası olarak okunmaktadır. Genelde, terk eden eşin, sevgilinin veya nişanlının geri dönmesi ve aşık olması amacı ile okunmaktadır.

Çevirgel duası kadınlar okurken regl ( adet döneminde okuyamaz) ve çevirgel duası abdestsiz okunmamalıdır. Çevir gel duasının manasının ve faziletlerinin iyi bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir. Çevirgel Duası aşk duası ve aşık etme duası olarakta bilinmektedir, çevirgel duasını deneyenler ve okuyanların yorumları bu duayı gününde, saatinde tam bir ihlas ile okuduğu vakit olumlu sonuçlar almıştır.

Çevirgel Duası Arapça Tam Hali​

Çevirgel duası, esas olarak halk dilinde “döngel duası” şeklinde bilinmektedir. Daha ziyade giden bir eşin, kızın, erkeğin bireyin geri dönmesi, terk edilen bireye âşık olması için okunmaktadır.
Çevirgel duası büyümüdür veya çevirgel duası günahmıdır? Büyü değildir giden eşi veya sevgiliyi geri getirmek için okunacak olan kuvvetli bir geri getirme duasıdır. Giden bireyin geri dönmesi haricinde kaybolan herhangi bir eşyanın bulunması ve istenen bireyin âşık edilerek, o kişiye bağlanması amacı ile de okunmaktadır.

Çevirgel Duası 7 Cuma Okunmalımı?​

Çevirgel duası her kitapta geçmez ve eksik olarak verilmektedir, harama kullanılmaması ve gaflet olunmaması amaçlıdır ve çok kuvvetli orjınal geri getirme duasıdır. Çevirgel duası sırlarına vakıf olan kimseler olumlu ve hayırlı bir sonuç aldığı vakit bu durumu kimseyle paylaşmamalıdır. Çevirgel duası için yazdığım bu yazıda, günde kaç adet okunmalı, hangi gün okunmalı, hangi saatte okunmalıdır bunlardan bahsedeceğim.

Çevirgel Duasının Okunuşu, 5 Günde Etki Eden Çevirgel Duası​

Çevirgel duasının okunuşu şöyledir:Vedduha.Velleyli iza seca.Ma vedde'ake rabbüke ve ma kala.Ve lel'ahıretü hayrün leke minel'ula.Ve lesevfe yu'tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda.Ve vecedeke 'ailen feağna.Femmel yetiyme fela takher.Ve emmessaile fela tenher.Ve emma binı'meti rabbike fehaddis.

ÇEVİRGEL DUASININ TÜRKÇE ARAPÇA OKUNUŞU VE TEFSİRİ​

Çevirgel Duasının Arapça okunuşu şöyledir:

Vedduha. Velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala. Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda. Ve vecedeke ‘ailen feağna. Femmel yetiyme fela takher. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis. Sadak allah ül azim.
Çevirgel duasının Türkçe okunuşu ve Türkçe anlamı şöyledir:
Çevirgel duası dört adet surenin birleşimidir. Bu sureler okunarak çevirgel duası oluşmuş olur. Duha suresi, Türkçe niyaz, 21. ayet Rum suresi ve son olarak Fatiha suresinden oluşur.

Duanın Türkçe okunmasında önce besmele çekilir. Arkasından da duha suresinden başlanarak fatiha suresi de dahil olmak üzere arka arkaya okunur.
Bu dört duanın birleşiminden oluşan çevirgel duasının Türkçe anlamını ise şu sözler oluşturur:
Sevdiğimin gönlünü bana bağla, beni sevsin, bana bağlı kalsın, aramızda hoş sohbet olsun, sevdiğimin gönlünü ve sohbetini bana çevirge.
Çevirgel duasının tefsiri:

Bu dua Kuranı Kerim'in hadislerinde ve İslam büyüklerinde geçmemektedir. Bu yüzden de duanın gelişiyle ilgili bir tefsir yoktur. Fakat duanın okunma amacı vardır. Bazı kaynaklarda bu duadan kaybolan herhangi bir şeyi geri getirmek gideni döndürmek amacıyla okunduğu geçmektedir.
Duanın gerçekleşmesi için niyetin iyi olması gerekir. Bazı kaynaklarda bu duayı okuyanların fayda gördüğü söylenmektedir. Diyanet ve İslamiyet’te dualara inananların nasıl dua edeceği anlatılmıştır. Hz. Peygamber'e bu dua ile ilgili herhangi bir indirme işlemi gelmemiştir. Fakat Peygamber bu duada Allah'ın isimleri de geçtiği için kötü amaçlı okunmaması gerektiğini bildirmiştir.

Çevirgel Duasının Eksiksiz Tam Hali​

Bismillahirrahmanirrahîm. Elhamdülillâhi leke ya Allahü Filanca`nın / Örneğin eşimin, gönlünü bana bağla, beni sevsin, aramızda muhabbet hasıl olsun. Elhamdülillâhi ya Allahü Filanca`nın / Örneğin eşimin gönlünü muhabbetini çevirgel. Bihakkı Lâilâhe illallahü Muhammedin Resulullahi Yarab, sen ol Şan`ı büyük Allah, sen ki yedi kat yerleri ve gökleri yarattın: Yarab senin izzetin hürmeti için Filanca`nın / Örneğin eşimin, gönlünü ve canını ve yedi kat endamını ve iradesini ve kararını bana çevirgel, gayrilerinden gönlünü ayırgil. Ahiyyen şerahiyyen asbavüsin bihürmeti Hızır Aleyhisselâm Filanca`nın / Örneğin eşimin, gönlünü bana dost kılıvergil.
Eğer uyur ise uyandır. Eğer durur ise doğru getürgel. Benim aşkımdan bikarar kılıvergil. İlahi bihürmeti hüvelhayyü kayyum Lâilâhe illâ hüve bikarar kılıvergil. İlâhî senin bin bir adın hürmeti için doksan dokuz esmaül-hüsna hürmeti için bizi sevindirgil. Bihürmeti Tevrat ve bihürmeti Zebur ve bihürmeti İncil ve bîhürmeti fürkanil azimi ve Kur`ân-ı Kerim. Ve bihürmeti suhufi İdris Aleyhisselâm. Ve bihürmeti Âdem Aleyhisselâm. Ve bihürmeti İmanil mü`minin velmüslimin ve bihürmeti Cemiil enbiyai vel mürselin. İlâhi senin lûtfun için ve senin in`amın için ve senin ihsanın için. İlâhi nuriyyet sözleri ve kelimeleri harfleri hürmeti için ve rukûda ve sucûdda evkati hamsede ve Ramazan ayında çekilen tesbihler hürmeti için. Ve sübhanekallahümme ve bihamdike ve ebced harfleri hürmeti için ve duai Kunut ve duai.
Teşehhüd hürmeti için Filanca`nın / Örneğin eşimin, gönlünü canını ve aşkını ve muhabbetini bana çevirgel, sen rest getirgil. Bihürmeti Âdem Safiyullah, ve bihürmeti Nuh Neciyyullah, ve bihürmeti İbrahim Halilullah, ve bihürmeti Musa Kelîmullah, ve bihürmeti İsa Ruhullah, ve bihürmeti Yusuf Sıddîkullah, ve bihürmeti Muhammed Mustafa Sallâllahü Aleyhi Vesellem Habibullah, İlâhî yüz yirmi dört bin Peygamberler hürmeti için Filanca`nın / Örneğin eşimin, gönlünü ve canını ve aklını ve fikrini bana dost ve benim aşkımdan bikarar kılıvergil. Muhammed Mustafa ve Habibilmürteza velmücteba ya mabud ya Mahmud ya Mennanü ya Hannanü ya Deyyanü ya Hayyü ya Kayyümü ya Cebarrü İlâhi yüz yirmi dört bin enbiyai velmürselin ve evliyalar hürmeti için Filanca`nın / Örneğin eşimin, gönlünü bana çevirgil. İlâhi Musa Aleyhisselâm`ın iki gözü ve yüzü hürmeti için, esrarı Muhammed ve Muhammedin gövdesi ve savmı ravzası ve hilyesi ve beratı ve miracı ve kıyamı ve kuûdi ve sucûdi ve gaziler hakkı için, İlâhi mü’minin velmü’minat velmüslimine velmüslimati hürmeti için, İlâhi müşfik gönüller hürmeti için, Filanca`nın / Örneğin eşimin, gönlünü aklını bana bağla bağlılığımız ebedi olsun, gönlüne ve gözüne beni şirin ve mahmud kılıvergil. Ya gani ya mugnî bihürmeti kitabı malûm zemekanide ise bikarar kılıvergil. İlâhi senin sırrın için, ve sübhani devrani hürmeti için, İlâhi zinnuni dısrî ve fethi Mehdi Musallî ve Ahmed Tugranî ve meşari selem hürmeti için, İlâhi Ma’ruf Kerhi ve Cüneydi Bağdadi hürmeti için, İlâhi Şeyh Şibli ve İmamı Gazalî hürmeti için, İlâhî Abdülmutasıl, İlâhi ibni Hallaç Mansur ve Hace Ebulleys ve Veyselkaranî ve Şeyh Muhammed hürmeti için, İlâhi Hasan Basri ve Hadibi Acemi hürmeti için. İlâhi imanlı kullar âbidler ve sadıklar ve mü’minler hürmeti için sen bendenin hacetini reva eyle bihürmeti innema emruhu iza erade şeyen en yekule lehu künfeyekünu. Fesubhanellezi biyedihi melekütü külli şeyin ve ileyhi türceun. İlâhi yevme leyenfa malûm velâ benune illâ men etellahe bikalbin selîmi. Bihürmeti hazihil, âyetil kerim. Filanca`nın / Örneğin eşimin, gönlünü ve canını bana çevirgil ve kalbini gayrilerden ayırgil. İlâhi cümle hâlâik arasında ve has ve âm arasında sözüm makbul ve âlem halkını bana müsehhar eyleyüp ve beni şirin ve halîm kuvvetli ve hürmetli ve cemi mü’minler arasında hub eyle.
Bihürmeti Ebû Bekir, Ömer, Osman, Ali rıdvanullahi teâlâ aleyhim ecmain. İlâhi bihürmeti Hızır, İlyas, Hamza ve Abbas ya müsebbibel esbab ya müfetti halevbab ya kadiyelhâcati ya mukilel’aserati ya mukallibelkülibi vel ebsar, Filanca`nın / Örneğin eşimin, gönlünü bana dost kılıvergil. Ya ilâhel’evveline velâhirine. İyyake na’budu ve iyyake nestein. Ve bihürmeti Sübhühun Kuddusün rabbüna ve rabbülmelâiketi verruha. Ve bihürmeti Cebraile ve Mikâile ve İsrafile ve Azraile aleyhimüsselâmü ve bi hürmeti Mekkete ve Medinete şerrefehummellahü teâla ve bihürmeti kâf ha ya ayın sad ve ha mim ayin sin kaf ve bihürmeti Yasin ve Kur’anil Hakim inneke leminelmürselîne.
Âlâ, sıratin müstekimin. Ve bihürmeti sümmün hükmün ümyün fehüm lâ ya’lemune. Sümmün hükmün ümyün fehüm lâ yesmeune. Sümmün hükmün üymün fehüm lâ yübsirune. Ve bihürmeti femen kâne minkum maridan evbihi ezen min re’sihi fefidyetün min siyamin ve sadakatin evnüsü kin fe’iza emintüm femen temettea bil’umreti ilelhacci.

Çevirgel Duasının Etkileri Nelerdir?​

Duayı okuyan sevgilisi ile barışır.
Erkekler yaptıklarına pişman olur ve geri döner.
Boşanmış olanlar eşleri ile yeniden evlenmek ister.
Aldatanlar evlerine geri döner.
Evinde huzur olmayan çiftlere mutluluk gelir.
Çevirgel Duasında Nasıl Niyet Edilir?
Çevirgel duası okumadan önce niyet içten olmalıdır. Her duada olduğu gibi bu duada da samimi olmak önemlidir. Duaya başlamadan önce Euzu Besmele çekilip salavat getirilmelidir. Duanın son kısmı okunduktan sonra da salavat getirilmesi daha kısa sürede kabul olmasını sağlar. Dualar kabul olmazsa okunmaya devam etmek gerekir. Gerçekleşmeyen olaylarda da hayır vardır.
Çevrigel Duası Ne Zaman Etki Eder?
Çevirgel duasının etki süresi kişiye bağlı olmakla birlikte ortalama 15 gün ile bir ay arasında değişir. Duanın kabul olmasını arttıran etkiler şöyledir:
Dua etmeden önce abdest almak,
Kalbi temiz tutmak,
Allah ile yakın olmak,
Dua edilecek kişiye karşı temiz duygular içerisinde olmak.

Sponsor bağlantılar: Medyum - Medyum Destek - Medyum Geylani - Astoloji