Sınava girecek kişinin okuyacağı dua. Annelerin en çok okuduğu dua

HavasHocası

Havas ilmi ile mücerrep ve rahmani çalışmalar.
Yönetici
Sahip
MOD
Ad
Emir
Soyad
Sadi
Sınavlarda başarılı olmak için öncelikle sınavlara çalışarak fiili duayı yapmak gerekir.Yani düzenli çalışmak ve başarılı olmak için gayret göstermek ve dua ile de Allah-ü Teâlâ’dan yardım istemek gerekmektedir.
Sınavlarda başarılı olmak için Allah’ın izniyle çok tesirli olan bu dua terkibini sınavlara hazırlanmaya başladığınızda sınav gününe kadar okuyabilirsiniz.

Her türlü sınav için ve mülakatlar için de okuyabilirsiniz.

Anneler-Babalar ve diğer yakınları evlatları,kardeşler ve diğer yakınları için okuyabilirler.

Rabbim sınavlara girecek olan herkese hayırlı yüksek başarılar ihsan eylesin. AMÎN!

1.) El-Mukaddim: المقدّم esması, Ya Mukaddim: يَامقدّم şeklinde 100 kere okunacak.
Anlamı: Dilediğini öne geçiren, dilediğini öne alan yüce kudret sahibi O’dur!

2.) 21 kere okunacak ayet-i kerime:

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ ﴿وَمَا تَوْف۪يق۪ٓي اِلَّا بِاللّٰهِۜ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَاِلَيْهِ اُن۪يبُ ﴾

Okunuşu: “…ve mâ tevfîkî illâ billâh, aleyhi tevekkeltu ve ileyhi unîb” (11/Hud, 88)

Anlamı: “Başarım ancak Allah’ın yardımı iledir. Ben sadece ona tevekkül ettim ve sadece ona yöneliyorum.”

3.) 7 kere okunacak ayet-i kerime:

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ ﴿ عَلَّمَ الْاِنْسَانَ مَا لَمْ يَعْلَمْۜ ﴾

Okunuşu: “Allemel insane ma lem ya’lem.” (96/Alak, 5)

Anlamı: “İnsana bilmediğini öğretti.”

4.) 7 kere okunacak dua:

اَللّٰهُمَّ انْفَعْن۪ي بِمَا عَلَّمْتَن۪ي وَعَلِّمْن۪ي مَا يَنْفَعُن۪ي وَزِدْن۪ي عِلْمًا اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ عَلَى كُلِّ حَالٍ وَأَعُوذُ بِاللّٰهِ مِنْ حَالِ أَهْلِ النَّارِ

Okunuşu: “Allahümmenfa’nî bimâ ‘allemtenî ve ‘allimnî ma yenfeunî ve zidnî ‘ilmen, elhamdülillahi ‘alâ külli hâlin ve e’uzü billahi min hâli ehlin-nâri.” (Tirmizî, Deavât, 129)

Anlamı: “Allah’ım! Bana öğrettiğin ilim ile beni faydalandır, bana fayda verecek ilmi öğret ve benim ilmimi artır. Her hâl üzere Allah’a hamd olsun. Cehennem ehlinin halinden Allah’a sığınırım.”

Sponsor bağlantılar: Medyum - Medyum Destek - Medyum Geylani - Astoloji